Cukety plněné masovou směsí

reklama


Postup přípravy receptu:

Do hrnce nalijeme rajčatový protlak, zředíme podle potřeby vodou (cca. 50ml) a přidáme mleté maso. Utřeme stroužky česneku se solí a přidáme do hrnce. Směs promícháme a necháme ji krátce 10 minut podusit pod pokličkou. Hrnec odstavíme a necháme zchladnout, než si připravíme cukety.

Cukety pečlivě omyjeme a rozkrojíme podélně na půlku (pokud máme jen větší cukety, tak je překrojíme na polovinu). V žádném případě cukety neloupáme! Vnitřek cuket (semínka) vydlabeme, abychom si vytvořili dost prostoru pro masovou nádivku.

Do masové směsi v hrnci přidáme strouhanku, tymián a 100g strouhaného sýra. Důkladně směs promícháme a naplníme s ní připravené cukety. Cukety vložíme na plech (výborně se osvědčil dát na plech papír na pečení nebo použít misky na grilování) a zasypeme zbytkem sýra. Cukety vložíme do předehřáte trouby na 160°C a necháme 20-30 minut zapéct. Hotové cukety poznáme podle toho, že změknou a sýr nabere zlatavou barvu.

Zapečené cukety podáváme s bílým pečivem a sklenicí červeného vína. Vhodná příloha jsou i listy ledového salátu nebo černé olivy.

Ingredience:

8 zhruba 20cm douhých cuket a nebo 2 velké cukety, 250g mletého masa (vepřového nebo směs s hovězím masem), 1-3 stroužky česneku, 250g rajčatového protlaku nebo kečup, 100g strouhanky, 200g strouhaného sýra, 1 lžička tymiánu, 1 lžička soli.

Doba přípravy pokrmu: Neuvedeno

cukety-plnene-masovou-smesi.jpg (8 KB)

VN:F [1.6.3_896]


Hodnotit recept:

Body: 0.0/10 (Hodnoceno: 0 x)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *